Kuchnia Wrocławia - Piwny weekend
Restauracje
Mniejszości narodowe
Młodzi kreatorzy
Imprezy
Trendy
Zespół Szkół Gastronomicznych
Potrawy Regionalne
Poniedziałek, 12 Czerwiec, 2017

Piwny weekend

Gdzie się piwo warzy, tam się dobrze darzy – mówi staropolskie przysłowie i trudno się z nim nie zgodzić, patrząc na piwną ofertę podczas 8. edycji Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa na Stadionie Miejskim (9-11 czerwca).
Ponad 60. browarów z całej Polski zaprezentowało kilkaset piw warzonych metodą rzemieślniczą, bez użycia technologii przyspieszającej produkcję. Śmiało można stwierdzić, że Polska jest dzisiaj krajem piwa. Ponad 1000 premier piwnych w ciągu roku sprawia, że naprawdę jest z czego wybierać.
- A A A +
Drukuj Drukuj
 E-mail  E-mail
RSS RSS
Warto przypomnieć, że piwną rewolucję nie tyle na sklepowych półkach, ile w świadomości konsumentów żądnych dobrego piwa, rozpoczęły Pierwsze Warsztaty Piwowarskie w 2004 roku, zorganizowane przez nieformalną szefową wrocławskich piwowarów, Agnieszkę Wołczaską-Prasolik – Marusię. Później był I Festiwal Dobrego Piwa i kolejne jego edycje, pojawiła się moda na browary kontraktowe, piwne konkursy i festiwale...

To, co dzisiaj dzieje się na polskim rynku piwa jest więc w dużej mierze zasługą piwowarów domowych. Na szczęście ścieżka piwnej kultury nigdy się nie skończy. Granicą rozwoju kultury piwa jest bowiem tylko wyobraźnia piwowarów, a ta przecież nie posiada żadnych granic...
 –  Wiele się zmieniło na polskiej scenie piwnej od roku 2010, w którym zaczynaliśmy! Jako organizatorzy nie spodziewaliśmy się, że rozrośnie się on do takich rozmiarów jak obecnie. Przetarliśmy drogę innym festiwalom, które odbywają się teraz w całej Polsce – m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Bydgoszczy. To wspaniały czas dla wielbicieli piwa. – mówią organizatorzy Festiwalu (tj. Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu).

Wracając do atrakcji festiwalowych. Oprócz odwiedzania stoisk piwnych, chętni mogli uczestniczyć m.in. w konkursie filmowym, wziąć udział w warsztatach warzenia piwa sposobem domowym, posłuchać dobrej muzyki lub dyskusji autorytetów w branży piwnej i gastronomicznej.
 
Wróć ...
Kuchnia Wrocławia - Piwny weekend
.
Dolfil